A Doktori Iskola a gazdaságtudományi tudományterület szinte teljes vertikumában segíti a legtehetségesebb hallgatók szakmai fejlődését. Az egyetem, a város és a régió gazdasági, társadalmi és kulturális hagyományai olyan lehetőségeket teremtenek, amelyeket kár volna kihasználatlanul hagyni. Az állattenyésztés, a vadgazdálkodás, az élelmiszerágazat, a fejlett oktatási, egészségügyi és kulturális hagyományok valamint a létező infrastruktúra természetes hatásai alól nem vonhatjuk ki magunkat. Az doktoriskolában folyó munkával az egyetemes tudományt kívánjuk gazdagítani, de az empirikus kutatások a jelen és a régió társadalmi-gazdasági viszonyaihoz kötnek bennünket. Kutatási irányainkat befolyásolja a doktoriskolát alkotó oktatói-kutatói kar szakmai háttere. Arra törekszünk, hogy a doktori képzésre hozzánk jelentkezők munkáját olyan kollégák irányítsák, akik az adott területen saját kutatásokkal bizonyították erre való alkalmasságukat. Ez igen fontos része minőségbiztosítási rendszerünknek. A munkánk minőségét persze leginkább azok a hallgatók határozzák meg, akik a programunkra jelentkeznek és nálunk folytatják kutatómunkájukat. Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nem kell feltétlenül gazdasági alapdiploma ahhoz, hogy valaki a társadalomtudományok területén eredményes kutatómunkát végezzen. A társadalmi-gazdasági kérdések iránti érdeklődés, megismerési vágy és a kreativitás talán mindennél fontosabb. Mint mindenféle eredményhez, ehhez is szükséges a kitartó szorgalom.
Kutatási programunk célja, hogy feltárja az agrárgazdaság fejlődésének jellemzőit, az európai és hazai terület- és vidékfejlesztés mozgatórugóit, az élelmiszergazdasági marketing összefüggéseit, valamint a pénzügyi folyamatok tervezésének és elemzésének legfontosabb kérdéseit.
A kutatási profilhoz illeszkedő doktori képzés a tudományos kutatások elméleti és módszertani megalapozására törekszik, ezért a társadalomtudományok körébe tartozó korszerű szintetizáló tantárgyak elsajátítására, és a kutatói eszköztár lényeges elemeinek megismertetésére összpontosít.
A Doktori Iskolában tanulmányokat folytatók bekapcsolódnak a tanszékeinken folyó kutatásokba, amelyek jelentős részben a gyakorlati problémák megoldását segítik. Az oktatáshoz affinitást érző hallgatókat bevonjuk az oktatásba. Mindez elősegíti a személyiségük, szakmai látókörük és kapcsolatrendszerük fejlődését.
A doktori képzést és a doktori (PhD) fokozatszerzést a Kaposvári Egyetem Doktori Tanácsa a Doktori Szabályzatban foglaltaknak megfelelően irányítja. Munkáját segítő testület a Doktori Iskola Tanácsa. A doktori iskola törzstagjai a doktori képzés és a fokozatszerzés tudományos megalapozásában és magas színvonalának biztosításában töltenek be fontos szerepet.
Reméljük, programunk felkelti az érdeklődését és Önt is hallgatóink között köszönthetjük. Kollégáink szívesen válaszolnak azokra a kérdéseire is, amelyekre esetleg a honlapon nem kap választ. Forduljon hozzánk bizalommal.
Tisztelettel
Fertő Imre
egyetemi tanár a Doktoriskola Vezetője